Jak škodí nikotin? Podívejte se na kuřákovy plíce

Hledáte nějaký spolehlivý návod, jak přestat kouřit? Možná vás už přestalo bavit dívat se na to, kolik vás cigarety stojí každý týden a každý měsíc peněz. Kouření není nic levného a pořádně se prodraží. Nebo si možná i vy uvědomujete, jak je kouření škodlivé a že ten kdo kouří, má téměř jisté, že umře dřív než nekuřáci. Přestat kouřit ale není nic snadného. To vám potvrdí asi každý, kdo někdy zkoušel přestat kouřit. Je to těžké. Ale vyplatí se to.

Cigarety a kouření cigaret má mnoho škodlivých účinků. Jen málokterý kuřák si dobře uvědomuje, jak škodí nikotin a cigarety vůbec. Jen malá část kuřáků také tuší, že kouř z cigaret je radioaktivní. Kromě toho že kouř z cigaret obsahuje až několik tisíc různých chemických látek, obsahuje tento kouř i celou řadu prokazatelných karcinogenů. Tedy látek, které způsobují rakovinu. A kromě toho všeho ještě navíc kouř cigaret obsahuje celou řadu radioaktivních část.

Když se podíváte, jak vypadá kuřákova plíce, zjistíte, jak hrozný dopad má dlouhodobé kouření cigaret na tento orgán. Zatímco plíce běžného člověka, který žije ve městě a je vystaven celoživotní mu působení smogu obsahuje jen poměrně malé množství prachu, plíce dlouholetého kuřáka jsou celé černé.

Většina škodlivých látek, které se v plicích hromadí, totiž nedokáže organismus odbourávat. To platí především o dehtu. Ten pak v sobě váže celou řadu škodlivých chemikálií, nebo i výše zmíněné radioaktivní prvky. Tím jak se tyto látky v organismu postupně hromadí, zvyšují se i zdravotní rizika, nebo riziko vzniku rakoviny.

Pokud nevíte, proč byste měli kouřit, podívejte se na to, jak vypadají plíce kuřáka nebo i na další důvody, proč přestat kouřit. Sami uvidíte, že důvodů, proč toho nechat je víc než dost!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup