Jak ušetřit na platbách za elektřinu

Neustále se zvyšující ceny elektrické energie, nutí řadu z nás k hledání, jak ušetřit. Cesta za úsporou ale bývá trnitá. A dosažené úspory, i přes veškerou snahu, nebývají často uspokojivé. Jak tedy opravdu ušetřit, aby se nejednalo o pouhé koruny měsíčně?

První, co napadne každého, je optimalizovat spotřebu. Tedy zamezit plýtvání energií a především zefektivnit spotřebu elektrické energie. V prvé řadě je to výměna standardních žárovek za úsporné, nebo LED žárovky. Nahrazení běžných zářivkových zdrojů za zářivky s elektronickým předřadníkem, anebo výměna zastaralých přímotopů za levnější a efektivnější způsob vytápění. Tento krok provede každý, kdo chce ušetřit za elektřinu. A je bezpochyby správný. Jenže úspora se v tomto případě rovná povětšinou několika desítkám korun měsíčně.

A to se již dostáváme k tomu, co bylo zmíněno v úvodu. Tato úspora, ačkoli úsporou jednoznačně je a má přínos do budoucna, není úsporou výraznou. A každý, kdo chce uspořit na elektřině, chce uspořit citelněji a viditelněji. Ne jen v řádech několika korun. Co tedy s tím? Jak ušetřit víc?

Nejsnadnějším a nejefektivnějším způsobem je změna dodavatele elektrické energie. Díky uvolnění trhu s energiemi a poměrně velké konkurenci, je změna dodavatele již běžně používaným nástrojem pro domácnosti, podnikatele, ale i velkoodběratele a obce. Zbývá si jen porovnat ceny a vybrat správného a spolehlivého partnera. Díky několika málo nepoctivcům je ale pohled na alternativní dodavatele, v očích veřejnosti značně pokřiven. Proto je dobré se obrátit při změně dodavatele energií na spolehlivé, prověřené firmy, které transparentně poskytnou ceníky, smlouvy a nabízejí bezplatné poradenství. Žádné vnucování smlouvy k podpisu mezi dveřmi od pouličních externistů.

Mezi spolehlivé a stabilní společnosti bezesporu patří společnost ST Energy. Díky tomu, že dodává elektřinu i z vlastních, převážně fotovoltaických elektráren, může nabídnout velmi zajímavé ceny a nadstandardní servis. Z produktů, které nabízejí, vyčnívá nad desítkami ostatních, podobně zaměřených společností, hlavně tím, že dodávají takzvanou zelenou elektřinu, tedy elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů.

Samozřejmostí je profesionální poradenský servis, při změně dodavatele elektřiny, ale i zemního plynu, který také nabízí. Z oblasti elektrické energie stojí za zmínku tarif, který je výhodný především pro všechny z nás, kterým stačí zasílat faktury v elektronické podobě a ne v klasické papírové. Díky této malé drobnosti ušetříte navíc ročně 360 Kč. V nabídce je dále velmi zajímavý tarif „Solidarita“, určený pro zdravotně a tělesně postižené a důchodce, kteří díky tomuto tarifu ušetří 480 Kč ročně. Pro ty, kteří by chtěli jít v úsporách ještě dál a uspořit mnohem víc, je připraven speciální cenový balíček pro elektřinu a plyn.

Pro změnu stačí málo. Navštívit internetové stránky www.energie-plyn.cz. Zde se dozvíte veškeré potřebné informace, on-line si vypočítáte výši úspor elektřiny a plynu a rovnou můžete vyplnit, anebo si vytisknout smlouvu o změně dodavatele. Je to opravdu snadné. A kdybyste si přeci jen nevěděli rady, je pro Vás připravena infolinka 734 445 010, na které vám velmi rádi a ochotně poradí.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup