Víkendové vinařské pobyty, aneb cesta za vínem

„Až budete vycházet ze sklípku, pozor tady na tu díru u schodiště. Je plná vody. Do ní lidé často šlapou.“ Řekl pan vinař a protáhl ústa do úsměvu. Samozřejmě do ní po pár deci vína klopýtl každý.

Pobyt ve vinných sklípcích má neuvěřitelnou atmosféru. Ve vzduchu je cítit zvláštní vlhkost, smíšená s vůní vína a dřevěných sudů – ve kterých víno zraje. Prvotní degustací nás provází vinař. Koštýřem nasává víno ze sudů a následně jej rozlévá do skleniček hostů, kteří netrpělivě očekávají jeho výklad, ke každé z odrůd, které ke koštování nabízí. Za pár desítek minut se už cítíme opravdu skvěle naladěni, v absolutní pohodě, tykáme si s vinařem, prozpěvujeme si a pojídáme připravené uzené s okurkou a vybranými sýry.

Z kvalitního vína nám není ráno špatně

To nám poví každý vinař. A je opravdu je pravdou, že pokud to s pitím poněkud přeženeme, neměla by nás ráno bolet hlava – to je opravdu skvělá přidaná hodnota. Nemyslíte?

Ubytování na vinařských pobytech

Mnoho z vinařů vlastnících vinný sklípek, vlastní také ubytovací zařízení. Není totiž nic jednoduššího, než strávit večer ve sklípku, zněj pak udělat pár kroků do připravené postele a o nic se nestarat. Nikam nemuset dojíždět. Pak nám nic nebrání, prožít celý víkendový vinařský pobyt opravdu ve velkém stylu a se vší nabízenou „parádou“.

Pokud se rozhodneme strávit víkend vinařským pobytem, nabízí se otázka: „Čím tento celý víkend naplnit“? Pro odpověď nemusíme chodit daleko. Stačí se v tomto čase zaměřit na vinařskou kulturu. Často totiž od vinných sklípků nebývá daleko k vinicím, na které stojí za to se podívat a nasát vinnou atmosféru opravdu dokonale. Nejlepší zdroj je pak sám vinař. Ten nám vždy rád poradí, co je v okolí zajímavého k vidění a kam stojí za to zajít.

Slevy na vinařské pobyty

Pokud to dovolíme, ocitneme se v naprosto jiném světě, klidu, pohody, vybraných kulinářských specialit a hlavně vína. Ceny takovýchto vinařských pobytů, se pohybují v průměrné relaci. Na konci pobytu však, budeme nadšeni a určitě se časem vrátíme zpět na místo, které jsme navštívili, abychom si připomněli báječné chvíle prožité v duchu vinařské tradice. Nepřehlédněte slevy na vinařské pobyty a zajistěte si zajímavou dovolenou za skvělou cenu!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup