Romantika u sklenice vína

Vinařské oblasti každoročně lákají davy turistů svým romantickým prostředím a možností odpočinku od každodenního stereotypu. V České republice máme dvě vinařské oblasti a to Čechy a Moravu. České víno má znamenitou kvalitu a konkuruje dokonce i francouzským a italským vínům. Pokud chcete svou dovolenou strávit v romantických podmínkách vinařských oblastí a krásné přírodě, můžete využít slevu na vinařské pobyty a zažít krásnou dovolenou se sklenkou lahodného vína v ruce.

Víkendové vinařské pobyty nabízejí krásné prostředí také v ubytování, znamenitá jídla a možnosti výletů po okolních krásách a památkách. Díky slevám na vinařské pobyty můžete ochutnat různé typy vín. Mezi nejznámější patří Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké víno, Frankovka, Veltlínské zelené, Müller Thurgau a mnoho dalších báječných vín. Vína se ochutnávají za doprovodu sommeliéra a to například až 10 druhů vín.

Degustace a poznávání vína

Ať už jste vášnivý milovník vína, nebo chcete rozeznat víno nejen podle etikety, podívat se do tajů okolní krásy měst a zažít jedinečnou dovolenou, vinařské pobyty vám splní veškeré představy. Můžete navštívit vinařské oblasti na Moravě, které spadají do čtyř podoblastí:

- Znojemská

- Velkopopovická

- Mikulovská

- Slovácká

V Čechách najdeme nejvíce vinic v okolí Mělníka, Mstu a Litoměřic. V Čechách na rozdíl od Moravy nejsou vinice příliš rozsáhlé. Najdeme je spíše v chráněných svazích a v blízkosti řek Berounky, Ohře, Labe a Vltavy. Dnes máme v České republice vysazených asi 19.000 hektarů vína a to především na Moravě.

Degustace vína není o pití, je to celková analýza a poznávání jeho kvalit a porovnávání mezi sebou. Hodnotí se především zrakem, čichem a chutí. Chuť máme buď sladkou, poloslanou, trpkou, suchou, polosuchou. Pro uvolnění vůně je důležitý tvar sklenice i jeho plocha. Velice důležitá je také barva vína, ta závisí vždy na odrůdě, metodě zpracovávání, ročníku a stupni vyzrálosti. Degustace vína je společenská zábava, je možné však degustovat i v soukromí. Milovníci vína mohou absolvovat sommeliérský kurz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup