Region Kaprun / Zell am See

Nejkrásnější pohled na Rakousko je prý z ledovce Kitzsteinhorn. Nebo alespoň jsou o tom jsou přesvědčeni obyvatelé údolí ve spolkové zemi Salzbursko. Bohatá historie zde dýchá z každé vesnice a lyžařská sezona tu pro mnohé nikdy nekončí. To oceňují nejen místní, ale také čeští lyžaři a turisté, kteří se naučili užívat si letních krás zdejších třítisícovek čím dál častěji.

Na severním okraji Vysokých Taur se rozkládá známé lyžařské středisko Kaprun. Když zde byla v roce 1965 otevřena lanovka na severních svazích ledovce Kitzsteinhornu, stalo se místo prvním ledovcovým střediskem Rakouska. Krásné výhledy ale v létě vybízejí spíše k letní turistice po hřebenech.

Velkým lákadlem regionu Kaprun / Zell am See je jezero Zeller See. To zaujímá plochu necelých pět kilometrů čtverečních a je hluboké až 70 metrů. Voda v jezeře je pitná a lze ji využívat podle libosti k různým sportovním aktivitám v zimě i v létě.

Místní jsou také velmi hrdí na nejrůznější osobnosti, spojené s historií Zell am See a Kaprunu. Patří mezi ně císař Franz Josef či císařovna Sisi. V současné době je nejvýznamnější osobou žijící v této oblasti Wolfgang Porsche, jehož dědečkem byl Ferdinand Porsche, zakladatel známé automobilky. Wolfgang Porsche je stále aktivní v top managementu výrobce sportovních automobilů ve Stuttgartu.

A jen na okraj: z dílny designového studia Porsche pochází nová kabina lanovky, která návštěvníky vyveze do lyžařského střediska Schmittenhohe, odkud se nabízí další úchvatné výhledy na rakouské Alpy.

Více o Kaprunu / Zell am See najdete zde.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup