Poznávací zájezd na Aljašku

Dobrodruhy, milovníky přírody, ale i obyčejné turisty láká Aljaška již několik století. Rozlohou je největším státem USA a nachází se zde také nejvyšší hora Ameriky Mt. McKinley. Obdivovat můžete celkem 9 národních parků, 10 chráněných oblastí a více než 3000 řek, ze kterých je nejdelší řekou Yukon.

Kdo má rád drsnější přírodu, může se vydat na ledovce, které pokrývají celkem 5% povrchu Aljašky. Milovníci rybolovu si také přijdou na své, v síti vám uvízne třeba losos, sleď, platejs, garnát nebo krab. Silniční síť je zde velmi řídká, k dopravě je lepší využít buď letadlo, loď nebo psí spřežení.

Příroda je zde velmi rozmanitá, na malém kousku území se setkáte s tajgou, tundrou, ledovci, vodopády, sopkami, divokými řekami. Ze zvířat jmenujme soby, losy, medvědy nebo vlky. To vše na vás čeká na Aljašce, pokud navštívíte některý z národních parků, např. Denali, Kluane nebo Sitka.

Co ještě vás může zaujmout při poznávání Aljašky, krásné a drsné země současně? Jmenujme například hlavní město Juneau, nebo největší město Anchorage. Pro milovníky adrenalinu si doporučuji zaplatit vyhlídkový let nad jedním z pohoří Alaska Range. Je to sice poněkud drahá záležitost, ale rozhodně stojí za to.

Národní park Sitka byl vyhlášen parkem již v roce 1910 a řadí se tak mezi nejstarší parky v zemi. Tento park můžete nalézt na jihovýchodě Aljašky. V blízkosti se tyčí sopky Mt. Edgecumbe a Mt. Fuji. Nejen díky výborné poloze je národní park přitažlivý pro mnoho turistů, ale láká hlavně na svou krásnou krajinu a rozmanitý podmořský život. Domov tu také našlo značné množství zvířat, jmenujme třeba vydry, orly, tuleně nebo racky.

Další poznávací zájezdy na jen na Aljašku najdete na webu e-cesty.cz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup