Které národní parky ve Španělsku stojí za návštěvu

Cestujete rádi a opakovaně do Španělska? A už jste někdy byli v některém z 10 španělských národních parků? Čtyři z nich najdete mimo pevninské Španělsko, a to na Kanárských ostrovech v Atlantském oceánu. Následující 4 parky patří k těm nejznámějším.

Oblíbeným parkem pro návštěvu je Ordesa y Monte Perdido. Tato památka je zapsaná na seznamu UNESCO a Španělsko se o ní dělí s e svým severním sousedem, s Francií. Leží totiž přímo na hranici těchto dvou západoevropských zemí. Zabírá plochu asi 150 kilometrů čtverečních a místní kaňon plný kaskád a vodopadů je téměř kilometr hluboký. Nejvyšší vrchol v parku leží ve výšce 3.350 metrů nad mořem a zajímavostí pro biology může být fakt, že zde žije chráněný druh kozorožce Capra hispana.

Asi neznámějším španělským parkem je národní park Coto Doňana s bažinami Rocío. Leží na jihozápadě země a najdete zde velmi bujnou vegetaci. Mimo jiné zde přezimuje ptactvo prakticky z celé Evropy. Do národního parku Coto Doňana můžete přijít buď po svých, nechat se dovézt autobusem či připlout po řece. Doprava po vodě má tu velkou výhodu, že park můžete objevovat netradičně z plovoucích člunů. Bohužel, pro vstup budete potřebovat povolení.

Mnohem jednodušší je návštěva parku Covadongy, neboť ke vstupu žádné povolení nepotřebujete. Na místních pastvinách a vřesovištích se můžete setkat s kamzíky, liškami, divokými prasaty a další zvěří. Dokonce se zde můžete přes noc ubytovat uprostřed ledovcových jezer a velkolepých vrcholků okolních hor.

Čtvrtým nejoblíbenějším parkem je Aigues Tortes a jezero sv. Mořice. Aiguies Tortes je náhorní plošinou plnou jezírek, mezi kterými naleznete právě jezero sv. Mořice.

Takže pokud upřednostňujete turistiku před ležením na pláži, jsou pro vás tyto parky těmi správnými místy, které stojí při pobytu ve Španělsku za navštěvu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup