Pnematiky s hroty zajistí bezpečnou jízdu na sněhu a ledu

Bezpečně za všech podmínek. Na sněhu a ledu se to snadněji řekne než udělá. Navíc nasazovat a sundávat neustále řetězy se nikomu z nás nechce. Jak tedy zajistit tu správnou trakci vozu a nebýt omezen počasím?

Řešením jsou hroty v pneumatikách, známé též jako pneumatiky s hřeby, nebo pneumatiky s hřebíky. Hned zkraje je třeba uvést, že se nejedná o pneumatiky s hřeby, jaké známe například ze závodů ploché dráhy, nebo zimních automobilových závodů na ledu. To jsou speciální pneumatiky, již s hroty vyráběné. Zde hovoříme o klasických pneumatikách, do kterých jsou hroty dodatečně aplikovány.

Pneumatiky s hroty zajišťují prvotřídní, kvalitní trakci na sněhu a ledu. Neocenitelné jsou hlavně v oblastech, kde trvá zimní počasí dlouhé měsíce a je nutné se pohybovat vozidlem i přes absenci údržby cest. Podle rozměru pneumatiky se vždy několik desítek hrotů zarývá do zledovatělého povrchu a zajišťuje tak nepřekonatelnou trakci. Na jednu pneumatiku se obvykle používá přes 100 hřebů.

Nutno uvést, že jízda s pneumatikami s hroty je u nás až na výjimky zakázána. Výjimku tvoří pouze vozidla záchranné služby ČR. V jiných Evropských státech jsou ale na silnicích běžně k vidění a jsou zde s velkou oblibou využívány. Pneumatiky s hřeby je možné používat např. ve všech skandinávských státech, ve Francii, Itálii, ve Velké Británii a v Severním Irsku, v Rakousku a ve Švýcarsku, v Belgii, na Islandu, ale překvapivě i v Řecku a několika dalších státech starého kontinentu. Pokud vyrážíte na zimní dovolenou do některé z těchto oblastí, není od věci jejich použití zvážit. I zkušený řidič ocení, jak pneu hroty výrazně zvyšují pasivní bezpečnost vozu na sněhu a ledu a také to, že vlastnosti těchto pneumatik nepůsobí problémy na mokrých vozovkách.

Pro více informací navštivte internetové stránky www.pneuhroty.cz, nebo zavolejte na 608 270 009.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup